Automobilka Hyundai měla kvůli ledu výpadek

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku nemohla kvůli ledovce v pondělí odpoledne a v noci na dnešek vyrábět. Do továrny nedorazily kamiony s materiálem, které uvízly na zledovatělých silnicích. Zaměstnanci místo toho budou muset odpracovat dvě mimořádné sobotní směny. ČTK o tom dnes informoval mluvčí automobilky Petr Vaněk.  

"Výpadky zaznamenala pondělní odpolední i noční směna," upřesnil Vaněk. Zaměstnanci tak místo toho půjdou do práce na dvě ranní směny v soboty 6. a 13. prosince. "Pracovníci dostanou zaplacenu nejen svou mzdu, ale i příplatky za práci přesčas a o víkendu ve výši 40 procent mzdy, jednorázový bonus ve výši 500 korun, autobusovou dopravu zdarma a oběd za symbolickou jednu korunu," uvedl mluvčí.
 
V automobilce se o dvou sobotách mimořádně pracovalo i v listopadu. Tehdy ale bylo důvodem to, že firma potřebovala kvůli zvýšené poptávce vyrobit zhruba 1750 aut nad plán. Na každé směně pracuje 1000 lidí.
 
Automobilka má zhruba 3300 zaměstnanců, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy. Loni závod vyrobil 303.460 automobilů, zisk firmě oproti roku 2012 stoupl o 322,7 milionu korun na 7,333 miliardy korun.
 
zdroj: ČTK