Dělníky na Frýdecko-Místecku zasáhl elektrický proud

Dva stavební dělníky, kteří ne Frýdecko-Místecku pracovali o opravě silnice, zasáhl ve čtvrtek odpoledne elektrický proud. Přeskočil z drátů elektrického vedení na zvednutou korbu nákladního auta. Oba utrpěli popáleniny a skončili v nemocnici. ČTK o tom informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Případem se zabývá i policie.

V době nehody, okolo 16:00, stavbaři pokládali živičný povrch silnice. Řidič nákladního automobilu zastavil asi deset metrů od vedení elektrického proudu. Podle policie zvedl korbu a aniž by nastal kontakt, přeskočil proud do automobilu. Oba zranění muži v té době stáli poblíž, řidiče proud nezasáhl.
 
"Šestačtyřicetiletý muž zůstal po zásahu proudem v bezvědomí a nedýchal. Kolegové mu na místě mu poskytovali podle instrukcí operátorky záchranné služby první pomoc až do příjezdu záchranářů," uvedl Humpl. Posádka sanitky pak pokračovala v resuscitaci. Ta byla úspěšná a podařilo se obnovit činnost srdce. "Muž utrpěl u popáleniny na rukou a hrudníku. Do ostravské nemocnice jej přepravil vrtulník," řekl Humpl.
 
Druhý zraněný, sedmapadesátiletý muž, zůstal při vědomí. I on ale utrpěl popáleniny na rukou, byl ošetřen v ostravské fakultní nemocnici.
 
zdroj: ČTK