Festival Sweetsen fest nabídne hudbu, divadlo i literaturu

Ve Frýdku-Místku dnes začíná hlavní část festivalu Sweetsen fest. Na šesti scénách nabídne přehlídku místních umělců. Vystoupí jich stovka. Představí divadla, kapely i literaturu. Vstup na akci je stejně jako v minulých letech zdarma. ČTK to řekl pořadatel Petr Korč. 

Dramaturgie je postavena výhradně na umělcích pocházejících z Frýdku-Místku a nejbližšího okolí. "Hudební, divadelní i filmový festival Sweetsen fest, který je v mnoha ohledech jedinečný, ovládne opět na několik dnů Frýdek-Místek a představí téměř kompletní umělecké podhoubí města," uvedl. 
    
Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář a po celou dobu konání festivalu se nevybírá vstupné. Pořadatelé organizují pouze sbírky. Výtěžek rozdělí například mezi organizace ADRA, Charita Frýdek-Místek a Podané ruce. 
    
Letošní novinkou Sweetsen Festu je scéna věnovaná literatuře a poezii. Hlavní koncertní část programu se uskuteční na stadionu TJ Slezan ve Frýdku dnes a v sobotu. Vystoupí desítky místních interpretů, například Downbelow, David Stypka a Bandjeez, Líheň, René Souček a Marek Hlosta, Meybe, Madfalls a hlavní program uzavře kapela Slepí křováci, čerství vítězové v největší tuzemské soutěži kapel Líheň. 
    
Informace o programu zájemci najdou na internetových stránkách www.sweetsen.cz
 
zdroj: ČTK