Frýdek-Místek bude mít vyrovnaný rozpočet 1,265 miliardy korun

Město Frýdek-Místek bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem ve výši 1,265 miliardy korun, což je v porovnání s upraveným rozpočtem letošního roku zhruba o 188 milionů korun méně. Rozpočet dnes schválili městští zastupitelé, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Důvodem nižšího rozpočtu je především fakt, že město v následujícím roce nebude čerpat žádný úvěr, letos přitom toto čerpání bylo ve výši 165 milionů korun. "Město dále počítá s nižšími daňovými příjmy, a to z odvodu z výherních hracích přístrojů o 11,3 milionu korun a daně z příjmu právnických osob za město o 12 milionů korun," uvedla Matějíková.
 
Připomněla, že právě daňové příjmy tvoří zhruba 75 procent z celkových příjmů města. "Objemově největší položku tvoří příjmy z výnosu DPH, které jsou pro 2015 rozpočtovány ve výši 280 milionů korun, což je ve srovnání s tímto rokem o jeden milion méně. Příjmy ze správních poplatků tvoří necelá čtyři procenta z daňových příjmů," vysvětlila mluvčí.
 
Na investice by mělo příští rok směřovat 311 milionů korun, což je výrazně méně než v letošním roce. Město chce pokračovat v některých významných investičních akcích jako je například revitalizace sídliště Slezská, kde na další dvě etapy renovací zamíří přes 51 milionu korun. Počítá například i s vybudováním Domova se zvláštním režimem pro osoby bez přístřeší za 34 milionů korun a arboreta za hospicem za zhruba 15,4 milionu korun. Peníze budou směřovat také do nově budované haly Polárka. Město plánuje také opravy komunikací a chodníků nebo investice do mateřských či základních škol.
 
zdroj: ČTK