Jaro na talíři po celý rok

Microgreens – mikrozelenina patří mezi superpotraviny, obsahuje až 40násobné objemy vitaminů a minerálů oproti dospělé zelenině. Jedná se o velmi mladou zeleninu, zakořeněnou do zeminy, u které se nesklízí tradiční plod, ale její nať, která má častokrát mnohem intenzivnější chuť než tradiční zelenina.

Mezi druhy microgreens se řadí ty běžné i méně běžné, pikantní, lahodné, zelené i krásně barevné, ale především všechny plné vitamínů, minerálů, enzymů a antioxidantů. Vitaminy a tělu prospěšné látky v nich obsažené jsou pro lidský organismus v této formě lehce vstřebatelné.

Klíčky jsou vhodné k finálnímu zdobení jídel, k přípravě smoothie, k použití ve studené kuchyni-pomazánky, saláty, k přípravě pesta, plnění tortil, nebo jen tak, rovnou do pusy, fantazii se meze nekladou. Doporučuje se konzumovat mikrozeleninu v syrovém stavu, tepelná úprava zbytečně ničí kvalitní vitamíny a antioxidanty.

Hořčice bílá

Stejně jako ostatní microgreens se i hořčice bílá řadí mezi superpotraviny. Velmi pikantní chuť, vhodná pro milovníky ostré kuchyně, ale svěžího dechu. Její pálivost je srovnávána s ostrou chutí křenu. Hořčice podporuje krevní oběh, působí proti bolestem svalů, tlumí horečku a pocity chladu. Obsahuje vitamíny A, B, C a minerály, jako fosfor, železo a vápník.

Klíčky microgreen hořčice bílé si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.