Konference cestovního ruchu Stop and Stay

Inspirovat se úspěšnými projekty a získané zkušenosti uplatnit při realizaci nových je cílem čtvrtého ročníku celostátní konference cestovního ruchu Stop and Stay, jejíž přípravy jsou v těchto dnech v plném proudu.

I letos ji pořádá Město Litoměřice, respektive jeho příspěvková organizace Centrum cestovního ruchu Litoměřice (dále jen CCR). Akce určená pro odborníky v cestovním ruchu proběhne ve dnech 26. a 27. dubna v Hradu Litoměřice pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Letošním mottem je “Zastav se a zůstaň – inspirujme se navzájem”.

„Na programu zazní příklady dobré praxe prezentované jako příležitost k inspiraci,“ uvedla ředitelka CCR Anna Matulová. Program konterece Stop and Stay je rozčleněn do několika bloků s předem danými tématy. V jednom z nich budou představeny dosavadní zkušenosti s přepravními cestami určenými pro podporu cestovního ruchu. V další části věnované rozvoji spolupráce v oblasti cestovního ruchu budou nastíněny způsoby možné kooperace českých subjektů s polským vojvodstvím Waria – Mazury. Na téma příhraniční spolupráce v oblasti cestovního ruchu pohovoří zástupci drážďanské agentury cestovního ruchu. Představitelé firmy Seznam.cz představí nové možnosti využití internetu a mobilních aplikací v cestovním ruchu.

V bloku představujícím dobré projekty zazní například zkušenosti zástupců Chrámu chmele a piva v Žatci. Do programu konference se aktivně zapojí i zástupci místních akčních skupin z Buchlovska, Českého středohoří a Chrudimi. Představí se i destinační agentury Ústeckého kraje a projekt Brána do Čech.

Konference Stop and Stay se uskuteční v prostorách rekonstruovaného litoměřického hradu, který disponuje moderním kongresovým sálem s kapacitou 180 osob a nejmodernější technikou, a dalšími jednacími prostory. V rámci dvoudenní akce, nabízející dostatek příležitostí k diskusi o cestovním ruchu, proběhne rovněž společenský večer na lodi Porta Bohemica. Součástí programu bude i udělení <>Velké ceny Ústeckého kraje za regionální rozvoj a cestovní ruch 2012, a to ve třech kategoriích (1.hotel, 2.restaurace, 3.učitel odborného výcviku).

„Účast na konferenci není podmíněna žádnými poplatky. Každý si platí pouze nepovinnou účast na společenském večeru,“ upozornila manažerka CCR Martina Maršálková.

zdroj: ČTK