Martin Pučálka odpovídá na časté dotazy chovatelů psů

18. 02 2018 | Mám trpasličího pejska. Jaké krmivo je nejvhodnější zvolit?   

Díky menšímu objemu žaludku je vhodné menším pejskům dávat krmivo, které může mít trošku vyšší obsah bílkovin a tuků. U malých pejsků, kteří bývají častěji vybíraví, hraje velkou roli velikost granulí. Až na výjimky preferují malí pejsci granulky v malých velikostech. To je v zásadě ten největší rozdíl. Pro malé pejsky mohu doporučit například krmivo Artemis, který je vyráběno v kombinaci čerstvého masa což zajišťuje, spolu s malou velikostí granulí, vysokou chutnost.   

Jak se nejlépe postarat o psí srst, aby byla zdrává a lesklá?
U krásné srsti je důležitá nejen genetika a celkové zdraví psa, ale i správná péče a výživa, které mohou udělat se zvířecí srsti velké divy. Lidé si často myslí, že krásná srst je ovlivněna důkladným a častým mytím psa. Ale opak je pravdou. Příliš časté koupele mohou psovi spíše uškodit. Ideální je mýt šampony 2-3x ročně. 
Důležitou součásti péče o psí srst je i kvalitní strava s obsahem špičkových surovin, vhodných minerálů a vitamínů. Dobrým bonusem mohou být i doplňky stravy. „Špatná a matná srst může být způsobená stravou s nízkým obsahem bílkovin, či potravin s minimem vitamínů. Nepoužívejte krmiva, která jsou plná umělých barviv, dochucovadel a soli. Důležité je také krmit potravou s optimálním složením mastných kyselin Omega-6 a Omega-3. Dále pomáhá obsah zinku a biotinu.

Jak by se měl pes často krmit? 
V rámci správné výživy u štěňat a koneckonců i u dospělých psů, je také důležité krmení v pravidelný čas. U nejmenších štěňat klidně 4x denně, u větších 2-3x denně a u dospěláků 2x denně. Podstatné je myslet na to, že pejsek potřebuje před i po jídle chvilku klid, aby nedošlo k torzi (přetočení) žaludku. Pejska při jídle proto nikdy nerušíme. Misku s jídlem také nenechávejte psovi delší dobu než půl hodiny. To, co pejsek nesní, odneseme. Naučíme ho tak dojídat. Samozřejmostí je dostatek čerstvé vody hned vedle jídla.  
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO