Na Colours of Ostrava letos vystoupí The xx a Bonobo

Na festivalu Colours of Ostrava letos vystoupí i dvě hvězdy elektronické hudby. Publiku se představí britská trojice hudebníků The xx a jejich krajan Bonobo. Ten v Ostravě představí nové album The North Borders. ČTK to řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák. 

"Obě jména, která patří k tomu nejaktuálnějšímu na hudební scéně, jsou důkazem velké žánrové šíře Colours of Ostrava. Pohybujeme se od rocku přes pop, jazz, world music, folk až po elektroniku," zdůrazňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová. 

Trio The xx první album vydalo v ruce 2010 a hned sklidilo úspěch. Deska byla vyhlášena nejlepším albem Velké Británie a Irska. Navíc se velmi dlouho držela v čele žebříčku nejprodávanějších nahrávek. Kapela už vystoupila na obřích festivalech jako Glastonbury či Primavera. Loni vydali The xx druhé album nazvané Coexist. Za něj získali nominaci na ceny Brit Awards. 
    
"Simon Green aka Bonobo zase patří mezi nejvýznamnější světové tvůrce elektronické hudby kombinované s živým hraním a podmanivými melodiemi vyšperkovanými hlasy zpěváků," uvedl Sedlák. 
    
Už dříve byly zveřejněny kapely a hudebníci Sigur Rós, Damien Rice, Asaf Avidan, Irie Révoltés, Red Baraat. Z českých pak Tata Bojs, Pražský výběr a Wanastowi Vjecy. Dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční 18. až 21. července v areálu Dolních Vítkovic, v oblasti památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren. 
 
zdroj: ČTK