Osmdesátiletá žena zemřela při požáru domu

Při požáru bytu v panelovém domě ve Frýdku-Místku zemřela v pondělí v noci osmdesátiletá žena. Osm lidí bylo lehce zraněno. Příčinu požáru vyšetřuje policie společně s hasiči. ČTK o tom informoval mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

V sedmnáctipatrovém panelovém domě začalo hořet krátce před půlnocí. "Oheň zachvátil byt v jedenáctém patře, zasahující hasiči třicet obyvatel domu evakuovali. Při prohledávání místa požáru pak nalezli tělo zemřelé důchodkyně. Jednalo se o majitelku bytu, kde bylo ohnisko požáru," uvedl mluvčí.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl ČTK řekl, že ošetřili celkem osm lidí - tři dospělé a pět dětí ve věku od šesti měsíců po 11 let. "Všichni byli při vědomí a s posádkami komunikovali. Nikdo ze zasažených neutrpěl popáleniny, u sedmi osob došlo k intoxikaci zplodinami hoření. Závažnost jejich stavu byla lehká až středně těžká," uvedl.
 
Sem lidí skončilo ve frýdecko-místecké nemocnici. Sedmačtyřicetiletý muž, který jevil známky akutní stresové reakce, po ošetření zůstal na místě. "Jeho stav nevyžadoval nemocniční léčbu," vysvětlil.
 
Příčina požáru v tuto chvíli není známa. Vyšetřuje se několik verzí. Mezi nimi například neopatrná manipulace s ohněm či závada v elektroinstalaci.
 
zdroj: ČTK