Ostravská ČSSD kvůli poškozování kampaně podala trestní oznámení

Neznámý pachatel polepil ve středu desítky automobilů v krajském městě samolepkami s tváří ostravského lídra ČSSD Lumíra Palyzy a s logem strany. Na autech se ale objevily bez souhlasu strany, nálepky se jen těžko odstraňují. Tajemník ostravské ČSSD David Látka proto podal trestní oznámení.

Samolepky se podle něj objevily v ostravských městských částech Moravská Ostrava a Přívoz a také v Ostravě-Jihu. "Samolepky jsou těžko odstranitelné a způsobují značné potíže majitelům vozidel. Cílem tohoto činu je záměrně poškodit sociální demokracii před nadcházejícími komunálními volbami. Celou věc jsme ihned nahlásili Policii ČR," uvedl Látka.
 
Mluvčí policie Gabriela Holčáková dnes ČTK potvrdila, že policie trestní oznámení přijala. Blíže se k vyšetřování nevyjádřila. "Toto jednání je o to trestuhodnější, že někdo poškozuje osobní majetek občanů, což nás velice mrzí. Jsme rozhořčeni a věříme, že policie pachatele odhalí," uvedl Palyza.
 
Podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky je takové jednání důsledkem nízké úrovně politické kultury v Česku a jasnou snahou o poškození strany před komunálními volbami.
 
"Bohužel toto není ojedinělý případ a podobné věci se dějí i v jiných částech České republiky. Ať už jde o černé výlepy, nebo přelepování plakátů našich kandidátů," řekl Sobotka.
 
zdroj: ČTK