Parkování v Lovosicích od osmi do čtyř a za pětikorunu

Veřejné projednání návrhů týkajících se zavedení zpoplatněného parkovacího stání v Lovosicích proběhlo v úterý 20. března v KS Lovoš. Jednání se zúčastnila místostarostka města Vladimíra Nováková, tajemník Jan Landa, vedoucí odboru regionálního rozvoje a správy města Martin Dlouhý či zástupce odboru dopravy Miloslav Dvořák. Ze strany občanů, zejména majitelů obchodů v daných lokalitách, dorazila desítka zájemců o informace.

V úvodu byla Martinem Dlouhým představena koncepce zpoplatněného parkovaní, tj. lokality, doba časově omezeného stání, počet parkovacích automatů, hodinová sazba a harmonogram akce. Připomněl, že z původního záměru byly vypuštěny ulice Žižkova a Školní, Vladimíra Nováková potvrdila, že hlavním důvodem k zavedení placeného parkování je vyčlenění dlouhodobě parkujících automobilů mimo tyto hlavní ulice města. S prezentovanými informacemi přítomní souhlasili.

Diskuze proběhla především na téma délky a hodinové sazby za parkování. Do Rady města tak půjdou tyto návrhy: cena parkování bude oproti původním deseti korunám za hodinu snížena na pět, a to pouze ve všední dny. Sobota by měla zůstat bez poplatku. Čas parkování bude oproti původnímu návrhu (7-17 hodin) pozměněn od 8 do 16 hodin, aby lidé, kteří v daných lokalitách bydlí, mohli bez problémů odjet do zaměstnání a naopak přijet ke svému domu již v době, kdy nebudou muset za parkování platit. Jedná se ovšem pouze o návrhy, které projedná Rada města.

„Kvůli různým průtahům a čekání na vyjádření se doba zavedení osmi parkovacích automatů mírně protahuje. V tuto chvíli je termínem zprovoznění červen až červenec letošního roku.

Důvodem je i nutnost vypsání výběrového řízení na dodavatele parkovacích automatů,“ uvedl Martin Dlouhý.

zdroj: ČTK