Podvodné dopisy lákající z lidí peníze se objevily na Moravě

Na policisty v Moravskoslezském kraji se už obrátily desítky lidí, po nichž společnost prostřednictvím dopisu žádá uhrazení 3566 korun za klientskou kartu a aktivní členství ve společnosti. Lidé však tvrdí, že s firmou nemají nic společného, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Petr Svoboda. Stejný problém se zřejmě podvodnými dopisy řeší i policisté ve Zlínském kraji a na Znojemsku. Případy se objevily podle policie i v Olomouckém kraji. 

"Žádný z oznamovatelů o jakémkoliv závazku ke společnosti, která je pod výzvou označena, nic netuší. Nikdo z oslovených také nevlastní klientskou kartu, za kterou by měli více než třítisícovou částku platit," uvedl Svoboda. 
    
Na upomínce je uveden variabilní symbol, dlužná částka a kontaktní zpoplatněný telefon, kam mají obeslaní dlužníci zavolat. Společnost navíc podle policie vyzývá k zaplacení dlužné částky pod psychologickým nátlakem a lidem vyhrožuje exekucí. 
    
Od úterního rána přijali policisté kvůli stejným dopisům téměř stovku oznámení i od lidí z Olomouckého kraje. Dopisy obdrželi lidé na Přerovsku, Prostějovsku a Olomoucku. "V dopise je uvedeno i telefonní číslo 900 850 555, na které mohou oslovení občané volat. Po zavolání na toto číslo však volající provolají nemalé finanční částky," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 
    
Policisté v souvislosti s těmito případy vyzývají, aby v případě obdržení takových dopisů lidé kontaktovali policisty na kterékoliv policejní služebně. 
 
zdroj: ČTK