Polanský si zápas v roli Jokera užíval a byl u všech gólů Třince

Už na předzápasovém rozbruslení vynikal Jiří Polanský mezi bílo-červeně oděnými spoluhráči v zeleném dresu. Na zádech měl jmenovku Joker, kterou zobrazuje v komiksově laděném klubovém kalendáři pro příští rok. I během utkání měl na prsou motiv záporné postavy filmu Batman a ve speciálním dresu zářil - při výhře Třince 3:0 nad Plzní byl u všech branek, když jednu dal a další dvě připravil. 

"Nejtěžší pro mě bylo, když jsem v tom dresu, který vymysleli kluci z marketingu, nastoupil v rozbruslení. Věděl jsem, že to přitáhne pozornost a v duchu jsem si říkal: 'Sakra musíš předvést dobré utkání, jinak spoluhráči i fanoušci budou oprávněně říkat, že vymýšlíme blbosti a nesoustředíme se na hokej.' Byl to malinkatý balvan, ale naštěstí to ze mě ve druhé třetině spadlo a pak už jsem si to užíval. I kluci měli vtípky, které nebyly urážlivé, ale naopak povzbuzující," řekl po zápase Polanský, který motiv Jokera autorce kalendáře sám navrhl. 
    
Joker je záporná postava, Batmanem by na plzeňské straně mohl být Radek Duda, jenž se nejednou dostal do křížku s třineckým obráncem Tomášem Linhartem a po jejich rozmíšce se na ledě přiostřilo. "My jsme věděli, že Plzeň je technický tým, kterému tu hru musíte trošku znepříjemnit. Když jsme mohli, šli jsme do nich, ale to bylo na obou stranách stejné," všiml si Polanský. 
    
Oceláři udeřili po bezbrankové třetině ve druhé části, v níž vstřelili všechny tři góly. "První třetinu jsme nezvládli tak dobře, jak naznačuje výsledek. Měli hodně šancí, přečíslení, ale trenér nám pak ukázal, v čem se máme zlepšit a po prvním gólu to z nás spadlo. Najednou jsme byli rychlejší, věřili jsme, že můžeme být lepší. A pomohlo nám psychicky střídání Mensatora. Odjel s tím, že je unavený a jakoby nás to pokropilo živou vodou. To se mi ještě nestalo, že bychom unavili brankáře, i když jsme v tu chvíli nevěděli, zda je to pravda," pokračoval třinecký centr. 
    
Úspěšný dres s Jokerem i s hokejkou po zápase věnoval výhercům soutěže, která proběhla na klubovém webu, kde měli fanoušci hádat, kdo se pod identitou zmiňované filmové postavy skrývá. "I když možná až nám to nepůjde a sedne na nás krize, tak je asi budu muset poprosit, aby mi je vrátili," usmál se Polanský, který je v produktivitě soutěže jen o jeden bod za vedoucím Petrem Tonem ze Sparty. Ale nějaké naděje nad pozvánkou do reprezentace, jejíž nominace byla oznámena tento týden, si hlavu nelámal. "Já jsem v to nedoufal. Spíše jsem čekal, že v ní bude Martin Adamský a Vláďa Roth, kteří mají opravdu dobrou sezonu," dodal. 
    
Právě minulý týden pocítil význam Martina Adamského, nejlepšího střelce Ocelářů, který kvůli drobnému zranění musel dvě utkání vynechat. "Bylo to poučné. Říkáte si, že je to jeden hráč a že ho přeci musíte celá lajna nahradit a zvládnout to i za něj. Ale najednou to nešlo, byl jsem každý zápas v mínusu, a i když jsem si to nechtěl připustit, tak tam chyby byly. On je první vepředu a vzadu, ví, kam mu to budu dávat a teď tam nikdo nebyl. Je to o té chemii a souhře mezi námi. Chyběl mi více, než jsem si myslel. Jsem rád, že je zpátky," přiznal Polanský.
 
zdroj: ČTK