Policie řeší vraždu důchodkyně na Krnovsku, zabil ji údajně tulák

Policie řeší víkendovou vraždu důchodkyně na Krnovsku. Zabil ji údajně čtyřiačtyřicetiletý tulák, který vnikl do neobývaného domu. Seniorka jej vyrušila, když tam přišla větrat. Muž na ni zaútočil nožem. Po vraždě založil požár, chtěl tak zničit stopy. Novináře o tom dnes informoval moravskoslezský kriminalista Antonín Řezníček. 

Muž do domu vnikl před několika dny. Chtěl krást, ale hledal i střechu nad hlavou. V sobotu 29. března jej ale v neobývané nemovitosti vyrušila čtyřiasedmdesátiletá žena. "Do domku chodila větrat," uvedl policista. 
    
Na důchodkyni obviněný zaútočil nožem. Způsobil jí zranění, kterým podlehla. Stopy po vraždě se pak rozhodl zamaskovat požárem, který založil o pár hodin později. "Policisté zasahující na místě ihned poznali, že s tělem bylo manipulováno. Později jsme přišli na to, že žena zemřela násilnou smrtí," dodal kriminalista. 
    
Možného vraha policisté měli v hledáčku už krátce po uhašení požáru. Prověřovali všechny osoby, které se na místě pohybovaly. Částečně jim práci svou zvědavostí ulehčil. "Muže jsme předvedli k podání vysvětlení. Už měl připravené alibi. Některé věci ale neseděly," uvedl policista. 
    
Podle něj obviněný, kterému hrozí dvacetiletý pobyt ve vězení, nejprve s policií spolupracoval. K činu se nepřímo přiznal, když uvedl, že jej žena v domě vyrušila. "Zaútočil na ni, protože se lekl," řekl Řezníček. Od okamžiku, kdy bel obviněn, ale spolupracovat přestal. Další výslechy odmítl. 
 
zdroj: ČTK