Požár na skládce komunálního odpadu a otevření bytu

27. 5. 14:06 Druhý poplachový stupeň byl vyhlášen při nedělním požáru skládky komunálního odpadu u Želechovic na Lovosicku. K zásahu vyjely jednotky HZS ze stanic Litoměřice a Lovosice a dobrovolné jednotky z Terezína, Sulejovic, Chotiměři a Třebenic. 

27. 5. 14:06 Druhý poplachový stupeň byl vyhlášen při nedělním požáru skládky komunálního odpadu u Želechovic na Lovosicku. K zásahu vyjely jednotky HZS ze stanic Litoměřice a Lovosice a dobrovolné jednotky z Terezína, Sulejovic, Chotiměři a Třebenic.Celkem sedm cisternových automobilových stříkaček. Požárem byla zasažena plocha odpadu 30 x 30 m. O události byla informávána Česká inspekce životního prostředí. Skládka byla rozhrnována buldozerem a postupně prolévána vodou. Požár hasiči lokalizovali v 14:33 a zlikvidovali v 15:29.

Foto: Michal Horner HZS ÚK.
 
28. 5. 20:45 Jednotka HZS ze stanice Litoměřice vyjela otevřít byt v Revoluční ulici v Litoměřicích. Z místa bylo hlášeno, že paní vyššího věku upadla a nemůže vstát a otevřít. Hasiči otevřeli byt a paní pomohli naložit do sanitky zdravotnické záchranné služby.