Přichází Lepší.TV, nová chytrá televize přes internet

Na českém trhu se objevila nová služba poskytovatele televizních programů. Lepší.TV umožňuje sledovat v základním balíčku 69 televizních programů za 189 Kč měsíčně a nabízí tak levnější alternativu ke kabelovým televizím a dalším poskytovatelům. V rámci služby nabízí také nahrávání programů, shlédnutí všech pořadů 30 dní do historie a vedle toho díky chytrému set top boxu dokáže proměnit i starou televizi na počítač. Navíc funguje i na pomalejším internetovém připojení. 

„Lepší.TV nabízí novou službu pro ty, kteří chtějí sledovat oblíbené televizní pořady také v době, kdy to vyhovuje jejich časovým možnostem. Dává totiž možnost sledovat televizní pořady přes set top box nebo jakýkoli prohlížeč s časovým posunem, vracet se v nich nebo posouvat, nahrávat je prakticky bez omezení a vybírat z archivu až 30 dní zpětně,“ prozrazuje ředitel Lepší.TV Pavel Górecki a dodává: „Další výhodou je mobilita zařízení, v týdnu lze využívat službu doma, o víkendu si ji vzít s sebou na chalupu a v létě třeba na dovolenou.“

Co služba Lepší.TV zahrnuje? Po instalaci, která je velmi jednoduchá a rychlá, získá zákazník podobné možnosti, jako kdyby se připojil ke kabelové televizi. Televizor se po zapojení tohoto boxu, klávesnice a myši vlastně změní na počítač: set top box s Androidem totiž slouží i jako obecný přehrávač z domácí sítě nebo USB zařízení. Podporuje všechny důležité formáty videa, zvuku, titulků i kontejnerů. 

Další výhodou Lepší.TV je její cena. V porovnání s ostatními dostupnými službami podobného typu je totiž nejnižší – 189 Kč měsíčně při ročním předplatném, jinak 199 Kč měsíčně. V základním balíčku za je k dispozici 69 stanic, včetně stanic prémiových, a televizní videoarchiv se 400 filmy, seriály, dokumenty i pořady pro děti. 

Vlastní službu zpřístupňuje zákazníkům Lepší.TV box, který funguje na systému Android 6.0. Kromě klasických výhod IPTV technologie, jako je neomezené nahrávání, pauzování, přetáčení a zpětné sledování pořadů, nabízí také vysílání v HD kvalitě prostřednictvím kodeku H.265. Díky tomuto formátu je možné dosáhnout plynulého přehrávání HD přenosu i při nízkém datovém toku, takže kvalitní obraz zajišťuje i v místech, kde není ideální připojení k internetu.