Soud uvalil vazbu na muže obviněného z vražd v Raškovicích

Soud ve Frýdku-Místku dnes uvalil vazbu na jednatřicetiletého muže, který je podezřelý z dvojnásobné vraždy v Raškovicích na Frýdecko-Místecku. Podle policie tam v pondělí zastřelil sedmnáctiletou studentku a jejího třiasedmdesátiletého dědečka. Babičku dívky vážně zranil. ČTK to řekl předseda soudu Petr Prašivka. 

"Důvodem vazby je obava z maření vyšetřování," řekl předseda soudu. Jednání komplikoval zdravotní stav muže. Ještě dopoledne nebylo jasné, zda bude výslech před soudkyní vůbec nařízen. Nakonec ale soudkyně o vazbě rozhodla. 
    
Policie zatím motiv nezveřejnila. Podle informací ČTK je podezřelým učitel studentky. Měli spolu údajně poměr. Motivem tak podle místních obyvatel mohl být rozchod. Při útoku střelec použil tři pistole. Dalších šest zbraní policisté našli v jeho bydlišti. 
    
K domu přijel v pondělí odpoledne sám. Vystoupil z auta a ještě z ulice začal střílet po dívce, které se podařilo utéct do domu. "Pokračoval v útoku tím, že střílel do oken domu. Jedno pak rozbil a vešel jím dovnitř," popsal události ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Krátce na to zastřelil třiasedmdesátiletého muže. O dva roky mladší ženu vážně zranil. Jako poslední zastřelil sedmnáctiletou dívku. Proč zastřelil seniory, zda se mu snažili v útoku zabránit, Kužel komentovat nechtěl. 
    
Po celou dobu útoku byla v domě i šestačtyřicetiletá matka dívky. S vrahem dokonce komunikovala. Po ní ale muž nestřílel. "Pak z místa utekl. Podle popisu jsme jej dopadli nedaleko Raškovic. U sebe měl už jen jednu pistoli se dvěma náboji. Nekladl odpor," řekl Kužel. Policisté muže v úterý vyslýchali. Při tom zkolaboval a museli jej ošetřit zdravotníci.
 
zdroj: ČTK