Stále více firem koncepčně pečuje o vodu

Zájem českých firem řešit koncepčně vodní cyklus ve své výrobě nadále narůstá. To potvrzuje a nárůst objednávek na rok 2018 hlásí Aquarex Waterprofit, společnost z Uherského Hradiště, která se zabývá právě tím, že pro své klienty optimalizuje vodní cyklus, vyvíjí pro ně technologie a poskytuje poradenství v této oblasti. Aktuálně hledá vhodné adepty na pozice projektanta, konstruktéra či technologa úpravy vody.      

„Sledujeme v našem oboru oživení, a proto v tomto roce plánujeme další růst. Zároveň ale i nadále zůstaneme rodinnou firmou, která funguje na baťovských principech. Kromě toho pro nás zůstane klíčovým individuální přístup k zákazníkům, který náš obor vyžaduje,“ uvádí Miroslav Maňásek, ředitel společnosti Aquarex Waterprofit. „Momentálně nám nejvíce chybí projektanti, konstruktéři či technologové úpravy vody, které hledáme zejména v okolí Uherského Hradiště, sídla naší firmy,“ dodává.    

Aquarex hledá lidi technického zaměření, ideálně s předchozími pracovními zkušenostmi z oblastí úpravy vody, vodárenství a odpadních vod. I v případě těchto oborů, stejně jako u dalších jim příbuzných, se citelně projevuje aktuální situace na trhu práce a velmi nízká nezaměstnanost. 

Zájem o odborníky na management vody se přitom každoročně zvyšuje, zejména loňský rok byl v tomto ohledu výrazný. I z toho důvodu, že pro české firmy je stále důležitější ohled společenské odpovědnosti, kdy neplýtvají vodou a nevypouštějí jejím prostřednictvím do přírody nebezpečné látky. Pro 35 % nových zákazníků Aquarexu byl vloni „faktor CSR“ při rozhodování jedním z nejdůležitějších bodů.