V domě u Frýdku-Místku si cizinec zřídil velkopěstírnu marihuany

Policie zatkla čtyřiatřicetiletého cizince, který si v pronajatém domě poblíž Frýdku-Místku zařídil velkopěstírnu marihuany. V domě policisté zajistili přes 500 rostlin a také množství usušeného konopí. ČTK o tom informoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.  

"Při ohledání chalupy policisté takřka nevěřili svým očím. Téměř v každé části domku se nacházely speciálně upravené místnosti, zaplněné vzrostlými rostlinami," popsal Starzyk. Pokoje byly vybaveny speciálním zavlažovacím zařízením a další sofistikovanou technikou, měly automatizované osvětlení a ventilaci.
 
Nejméně další třetinu konopí pěstitel dosušoval. "Drogu jsme tak zajistili těsně před její distribucí. Nedovolenou výrobou a následným prodejem by si cizinec přišel na zisk v řádu statisíců korun," uvedl policejní mluvčí.
 
Pachatel je ve vazbě. Frýdecko-místečtí detektivové, kterým při zatýkání pomáhali kolegové ze zásahové jednotky Ostrava, nyní prověřují jeho další aktivity spojené s pěstováním a prodejem drogy. Zadrženému muži hrozí až deset let vězení.
 
zdroj: ČTK