V Morávce zřejmě boural šestnáctiletý chlapec pod vlivem alkoholu

Tři lidé dnes okolo 07:30 utrpěli těžká zranění při nehodě osobního automobilu v Morávce na Frýdecko-Místecku. Auto, které vrazilo do sloupu, pravděpodobně řídil šestnáctiletý chlapec bez řidičského průkazu, navíc pod vlivem alkoholu. Zda opravdu řídil on, nyní policisté zjišťují. ČTK to řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Ve vozidle dále jely dvě dívky ve věku 16 a 18 let. 

"Existuje podezření, že řídil muž narozený v roce 1997, u něhož ukázala dechová zkouška přes dvě promile alkoholu v krvi," řekla Holčáková. 
    
Vůz Lada Niva při nehodě přerazil betonový sloup s elektrickým vedením. Sloup spadl na silnici, která kvůli tomu byla několik hodin neprůjezdná. Na místě zasahovali hasiči, kteří vyprostili osádku auta, a zdravotničtí záchranáři i s vrtulníkem. 
    
"Šestnáctiletá dívka zůstala zaklíněna pod vozidlem a musela být vyproštěna. Zasahující lékaři u ní zjistili vážná poranění v oblasti hrudníku a končetin," uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Vrtulník dívku přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě. 
    
Další dívka při nehodě utrpěla středně těžké poranění hlavy a nohy. Šestnáctiletý chlapec měl zraněnou nohu a páteř a jeho poranění se podle Humpla jevila jako středně těžká až těžká. Oba zraněné převezli zdravotníci do nemocnice ve Frýdku-Místku. 
    
Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela uvedl, že na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky z Nošovic a Frýdku-Místku. Hasiči s pomocí nafukovacích vaků vyprostili z auta zraněnou dívku a havarované auto zabezpečili před požárem. 
 
zdroj: ČTK