V Moravskoslezském kraji v pátek přibylo úrazů

Přibližně třetinový nárůst úrazovosti zaznamenali během pátečního odpoledne a večera moravskoslezští záchranáři, kteří museli v této době zasahovat téměř u 30 úrazů a nehod. Vyjížděli například k poraněným cyklistům, k pádům při trhání ovoce a poraněnému paraglidistovi, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Dvaatřicetiletého paraglidistu zachraňovali v Oldřichovicích na Frýdecko-Místecku. Muž dopadl na dráty elektrického vedení a měl popáleny dolní končetiny a poraněnou hlavu.
 
Ve dvou případech téměř ve stejném čase pomáhali různým mužům ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku, kteří spadli z výšky při sběru ovoce. Krátce před 16:00 spadl z žebříku při česání ovoce čtyřiašedesátiletý muž. Po pádu z pětimetrové výšky utrpěl poranění horní končetiny a páteře. Letecky musel být transportován do ostravské fakultní nemocnice.
 
Jen o sedm minut později musely posádky záchranné služby vyjíždět znovu. Tentokrát k pádu jednašedesátiletého muže, který se také při trhání ovoce zřítil z výšky asi čtyř metrů.
 
"Událost se přitom odehrála jen asi kilometr od prvního místa. Muž byl ošetřen s poraněním hlavy a hrudníku, poté jej sanitní vozidlo přepravilo k další léčbě do nemocnice v Krnově," doplnil Humpl.
 
zdroj: ČTK