V noci shořel rodinný dům ve Skalici

Noční požár rodinného domu ve Skalici u Frýdku-Místku způsobil škodu za dva miliony korun. S plameny v noci z pátku na sobotu zápolilo deset hasičských jednotek. 

"Po příjezdu na místo události byl dvoupodlažní rodinný dům o půdorysu 20 krát 15 metrů požárem zcela zasažen. Hasiči zajistili odpojení elektrické energie a k likvidaci nasadili čtyři vodní proudy. V objektu se v danou chvíli naštěstí nikdo nenacházel. Jako vodní zdroj pro hasební zásah jednotky využily mimo jiné i přilehlý bazén," uvedl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Požár byl na tísňovou linku nahlášen pět minut po půl dvanácté večer. K události byli postupně vysláni hasiči ze stanic HZS MSK Frýdek-Místek, Nošovice a spolu s nimi také dobrovolné jednotky z Frýdku, Skalice, Bašky, Morávky, Janovic, Dobré, Raškovic a Frýdlantu nad Ostravicí.

Požár se podařilo lokalizovat asi třicet minut po půlnoci, likvidaci ohlásil velitel zásahu krátce před čtvrtou hodinou ranní. "K úplnému dohašení všech ohnisek museli hasiči částečně rozebrat střechu. Jednotky se začaly vracet na základny o půl páté ráno, na dohled zůstali na místě dobrovolní hasiči ze Skalice a Frýdku," doplnil mluvčí s tím, že vyšetřovatel hasičů odhadl předběžnou škodu na dva miliony korun. Příčina vzniku je v šetření.