Ve Frýdku-Místku se dokončuje výstavba haly Polárka

Ve Frýdku-Místku se poblíž řeky Ostravice dokončuje stavba nové víceúčelové sportovní haly Polárka za 284 milionů korun. Veřejnosti by se měla otevřít už letos v prosinci, řekla ČTK mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

"Hrubá stavba je již hotová. Hala je zastřešená, v prostoru vstupu má prosklenou fasádu a opláštěná je sendvičovými panely," upřesnila Matějíková. V okolí haly byly upraveny plochy pro parkování.
 
Celkové náklady na výstavbu Polárky byly podle původní projektové dokumentace zhruba 386 milionů korun, v elektronické aukci se ale městu podařilo snížit cenu o více než 100 milionů korun.
 
Uvnitř stavby haly Polárka se nyní montuje vzduchotechnika, rozvody ústředního topení a elektroinstalace, uvedl Petr Slunský, ředitel společnosti Sportplex, která bude mít halu ve své správě. "Ledová plocha už má základní izolační vrstvu a je připravena k pokládce chlazení. Provádí se montáž akustických podhledů a svítidel. Tribuny čeká osazení sedačkami," dodal.
 
Pracuje se také na víceúčelovém sportovním sálu, který bude sloužit pro badminton, stolní tenis, ale například i aerobik. V podzemních prostorách haly vzniká střelnice.
 
Stavební práce by měly být dokončeny v polovině listopadu. Následovat bude vybavování interiérů v recepci, šatnách, baru, restauraci s výhledem na ledovou plochu či takzvaných sky boxech. Dodavatel byl již vybrán v elektronické aukci.
 
Nová sportovní hala nahradí spolu se sousedícím a nově vznikajícím zábavně-obchodním centrem sportovní halu, která byla zhruba 40 let jednou z dominant města. Ta byla zbourána loni, a to i přesto, že demolice vyvolala vlnu nevole u některých odborníků a obyvatel města.
 
zdroj: ČTK