Ve Frýdku-Místku začne druhé kolo koaličních vyjednávání

Hnutí ANO, které vyhrálo komunální volby ve Frýdku-Místku, se chystá na druhé kolo koaličních vyjednávání. V prvním se jeho představitelé sešli se zástupci všech ostatních stran a hnutí, které se dostaly do zastupitelstva. ČTK to dnes řekl frýdecko-místecký lídr ANO Radim Vrbata. 

ANO získalo ve třiačtyřicetičlenném zastupitelstvu 15 křesel. Druhá ČSSD bude mít 12 zastupitelů, po šesti mandátech mají Naše město F-M a KSČM, čtyři křesla patří KDU-ČSL. Po volbách v roce 2010 vedla město koalice ČSSD, KDU-ČSL a Věcí veřejných. 
    
"V prvním kole jsme jednali se všemi. Teď přistoupíme ke druhému kolu vyjednávání. Všechno je opravdu v jednání, takže zatím nemohu dát žádné další informace," řekl Vrbata. 
    
Eva Richtrová, která vedla kandidátku ČSSD, řekla, že se sociální demokraté už sešli se zástupci ANO, KDU-ČSL a KSČM a ještě se sejdou s lidmi z Našeho města. Zatím podle ní z jednání nevzešly žádné závěry. "Všichni budeme v zastupitelstvu a potřebujeme spolu čtyři roky komunikovat. Nejprve si musíme promluvit se všemi stranami. Pak dáme hlavy dohromady a řekneme si, co bude nejvýhodnější pro nás, ale především pro město," řekla Richtrová. 
 
zdroj: ČTK