Využívání cloudových aplikací a videokonferencí zvyšuje produktivitu práce až o čtvrtinu

Rychlejší, pružnější spolupráce a úspora nákladů – to jsou hlavní výhody videokonferencí. Jejich využívání je ve větších firmách již běžnou praxí, s rozvojem cloudových řešení a možností přístupu prostřednictvím širokého spektra mobilních zařízení jsou nyní videokonference zajímavé také pro firmy střední a malé.   

Pro firmy znamená možnost komunikovat s partnery prostřednictvím videokonferencí značnou úsporu času, který by jejich pracovníci trávili například čekáním v kolonách. Navíc podle výzkumů využívání mobilních řešení, především cloudových aplikací a videokonferencí, zvyšuje produktivitu práce a rychlost rozhodování pracovníků až o čtvrtinu.

Videokonference se začaly využívat již začátkem 90. let, nejprve pro interní potřeby velkých firem. Vyžadovaly nákladné hardwarové a softwarové vybavení a odbornou obsluhu. První videokonferenční systém, nabízející vysoké rozlišení obrazu v HD kvalitě, představila společnost LifeSize Communications. V současné době je Lifesize jediné řešení, které spojuje radikálně zjednodušené cloudové služby s oceňovanými konferenčními videosystémy i mobilními zařízeními. 

Řešení LifeSize Cloud přináší kombinaci jednoduchosti obsluhy, všestrannosti a kompletní konektivity s brilantní obrazovou kvalitou. Vysoká kvalita obrazového přenosu není v případě videokonferencí zbytečným luxusem – navodí totiž přirozenější atmosféru a bezprostřednost jednání, která se blíží osobnímu setkání. Videosystém LifeSize Icon Series nabízí natolik jednoduché a uživatelsky příjemné rozhraní, že obsluhu videokonference zvládne i neškolený laik. A do třetice je velmi důležitá možnost připojit se k videokonferenci téměř bez ohledu na to, kde se právě nacházíme. LifeSize Cloud umožňuje připojit se nejen z počítače, ale i prostřednictvím smartphone nebo tabletu - podporované jsou platformy iOS i Android. Důležitá obchodní rozhodnutí tak mohou být prováděna společně s potřebnými osobami bez ohledu na to, kde se fyzicky nacházejí.

Mobilita zaměstnanců je přínosná - mohou pracovat kdykoliv, odkudkoliv a pomocí jakéhokoliv zařízení. Všechny nástroje, které opravdu potřebujete k tomu, aby vaše konference byly stále maximálně dostupné a efektivní, přináší řešení LifeSize Cloud.